Queen Mary 2 vyhrožují bombami

Posádka nejluxusnější lodi světa Queen Mary 2 zažila první poplach. Aktivaci bezpečnostních opatření si vyžádaly tři anonymní telefonáty. Ty nezávisle na sobě hrozily, že na palubě vybuchne nálož. Na možnost atentátu se připravovali také policisté v přístavu Funchal na Madeiře, kam ve čtvrtek loď připlula.

LISABON - "Naštěstí se hrozby ukázaly jako plané," řekl k incidentu s uspokojením Luis Aguiar zastupující v Portugalsku majitele plavidla, britskou společnost Cunard Lines.

Informaci o výhrůžkách přinesla tisková agentura Lusa. Podle ní anonymové volali do sídla firmy v Londýně ve středu večer.

Cestující se prý nebáli

Queen Mary 2 proto dnes ráno do přístavu Funchal doprovodila dvě policejní plavidla. Z bezpečnostních důvodů byla také umístěna mimo ostatní lodě. Nálože se nakonec na její palubě nenašly.

Na cestující, kteří si chtěli Funchal prohlédnout, čekaly v přístavu připravené speciální autobusy. Den ve městě si prý všichni užili bez strachu.

Na svou pouť vyplula loď znovu vpodvečer. Další její zastávkou budou Kanárské ostrovy.

Queen Mary 2 opustila Anglii v pondělí. Jejím cílem je americká Florida. Průkopnické plavby si na palubě nejluxusnější lodi současnosti užívá 2620 platících osob, o které se stará přes tisíc členů posádky.

Novinky, DPA