Ubytování

Titanic prý překoná nejen rozměry, ale právě bezpečím. Jak jinak! Lidé tomu nejspíš věří. První plavba je vyprodána. Co na tom, že Queen Mary vyplouvá na svou první plavbu z téhož přístavu jako Titanic a lístek stojí od 3000 po 48 tisíc eur, to je 1,6 milionu korun, za nejluxusnější apartmá. Ti, kdo na to mají, chtějí prožít romantickou plavbu s mořským vánkem a hvězdami nad hlavou, kterou znají z filmu o Titaniku. Pochopitelně bez tragického konce.

Loď má celkem 17 palub a pro pasažéry je připraveno 1 310 kabin. Z toho 944 má vlastní balkónek a dalších 66 výhled na moře. Tři stovky „vnitřních“ kabin, ochuzených o balkón i výhled, patří k těm nejlevnějším. Standardní pokoj má plochu 18 metrů čtverečních. Kabiny Deluxe mají 23 metrů čtverečních, 78 kabin s balkónem po 36 metrech čtverečních, šest apartmánů po 53 čtverečních metrech a čtyři luxusní apartmány po 80 až 100 metrech čtverečních. Vrcholem je 5 mezonetových apartmánů o rozloze 153 metrů čtverečních s vlastním výtahem a tělocvičnou.
Ceny týdenní plavby se pohybují od statisíců do několika milionů korun. Luxusnější kabiny mají stálou obsluhu, ale i v nižší třídě najdete interaktivní obrazovku centrálního počítače, přes niž můžete objednávat jídlo a pití nebo posílat e-maily.