Zařízení lodi

Dolní přístupná patra lodi zabírají různé společenské místnosti. Našli byste tam šest velkých restaurací (jedna má dokonce kapacitu 1340 lidí), čtrnást barů, kasino, diskotéku, ale i knihovnu vybavenou za pomoci Oxfordské univerzity a divadlo s otočným jevištěm pro tisíc diváku. Pokud vás více zajímá výtvarné umění, také si přijdete na své. A to nejen v umělecké galerii, ale i v luxusnějších kajutách. Po celé lodi jsou rozmístěny stovky originálních děl.
Queen Mary 2 se může pyšnit dokonce prvním plovoucím planetáriem. Je vysoké přes čtyři patra a slouží i jako velkokapacitní kino. Samozřjmostí je naopak pět bazénů (vnitřních i venkovních) a jiné sportovní a odpočinkové vyžití, jako jsou herní zóny, tělocvičny, tenis, basket, sauna, masáže či golfový trenažér.
Případné zranění nebo nevolnost vyřeší v nemocničním oddělení, kde jsou připraveni dva doktoři a pět sester. Bohatostí výbavy je Queen Mary 2 jednoznačně nejluxusnější lodí současnosti.
Kde se co nachází

Co všechno má:Bazény

Do pěti krytých či otevřených a vyhřívaných bazénů vede některý z 20 výtahů. Jeden z bazénů je jen pro děti, jiný jen pro dospělé. Cunard ví, že na QM2 lidé nebudou jezdit proto, aby se někam dostali, ale proto, aby si odpočali. A to i navzájem od sebe, takže je na lodi i školka a herní zóna s odborným dohledem.